Шановні друзі! У музеї розпочала роботу виставка «Бісерне розмаїття», на якій представлені предмети з фондової колекції і авторські роботи майстрів. Це вишиті бісером сорочка, сукня, горсет, народні нашийні прикраси ґердани та предмети інтер’єру, зроблені з бісеру.

   Не у всіх музейних експонатів є певна історія, а у горсета і сорочки є. Їх подарувала музею Іванова А.В. у 2019 році. За словами Антоніни Володимирівни, ці речі належали її бабусі, Гучко Анастасії Іванівні, 1905 р.н., яка в цій сорочці виходила заміж у 1924 році.

    Нашийні прикраси ґердани, що представлені в експозиції, виготовлені майстром Миколаївського осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Ганною Панковою. Кожну свою прикрасу Ганна робить унікальною та неповторною. Крім того, на виставці є ґердана Дори Гланцевої і картина Ксенії Горбатенко вишита бісером.

    Бісер в Україні став відомий з часів Київської Русі, особливого поширення набув у 18-19 ст. Прикрасами з бісеру оздоблювали головні убори, вплітали в коси, носили на грудях, шиї, руках. Бісером вишивали сумочки, гаманці, картини, прикрашали меблі. Ним оздоблювали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні убори та сукні. Яскраві бісерні мережива вважаються носіями магічних сил, які роблять навіть просту прикрасу амулетом.

   Виставка вийшла яскравою і теплою. Завітайте до музею та оцініть нашу роботу. Вхід вільний!

b_150_100_16777215_00_images_5.jpg b_150_100_16777215_00_images_51.jpg