2 березня 2017 року до Миколаївського обласного краєзнавчого музею було передано унікальне видання – книга Вальтера Феста «Миколаїв – останній форпост німецьких військ на Чорному морі» (німецькою мовою). Вальтер Фест – очолював прес-службу штабу німецьких військ у Миколаєві в 1918 році. Повернувшись до Німеччини автор, зібравши документи і фотографії німецького штабу, спогади співвітчизників, видав в 1919 році цю книгу.

В 2017 році син директора Миколаївського тепловозоремонтного заводу В'ячеслава Симченко придбав у м.Мюнхені в антикварній крамниці оригінал книги. Родина Симченків вирішила, що це видання повинне бути у музеї.

«Мы подумали, что эта книга должна быть в музее, потому что это достаточно уникальная вещь. Она не просто ценна как книга, она ценна как документальная книга, потому что тут скрупулёзно описаны все те события, которые происходили тогда в городе, те порядки, которые тут были. В любом случае, это популяризация. Детей надо приучать к тому, что история такая, какая она есть. Ведь, у нас много лет было как в романе Д. Оурэлла – каждый день история меняется. Это надо для того, чтобы мы знали её такой, какая она есть», - сказав В'ячеслав Симченко.

Подарунок приймав директор музею Володимир Михайлов.

b_240_181_16777215_00_images_112-2.jpg b_312_197_16777215_00_images_1121.jpg