У рамках міського благодійного новорічного марафону «Віримо у диво! Створюємо диво!» команда «Кліо» Миколаївського обласного краєзнавчого музею виконала завдання першої станції. 8 грудня відвідали вихованців спеціальної ЗОШ Миколаївської обласної ради з ігровою програмою «Різдвяні дива» та провели майстер-клас для вихованців школи-інтернату № 3.

У спецшколі до заходу було залучено 42 дитини, це учні 4-9 класів. Свято розпочали з пісні про зиму. Дітям розповіли про Різдвяні та Новорічні традиції  і обряди – колядування,  щедрування. Всі разом вивчили колядку і щедрівку,  потім одна група дітей інсценували обряд колядування, а друга - щедрування. Не забули згадати і свято Василя – діти в ігровій формі дізналися про обряд посівання.

В  школі-інтернаті  № 3 учні  5 класу навчились робити оберегову ляльку «Кубишку-травницю». Спочатку дітям розповіли про традиційну народну іграшку, але більш детально про ляльку Кубишку – травницю. Кубишка наповнюється лікарськими травами: м'ятою, ромашкою, полином, шавлією, та ін. Співробітники музею зазделегіть заготували трави, а тканину для одягу ляльки учасники  майстер-класу обирали на свій смак. І ось з'явилася лялька Кубишка – травиця: яскрава і запашна, яка не тільки прикрасить кімнату, а і принесе власнику здоров’я та достаток. Кожна дитина залишила на пам'ять таку оберегову ляльку.

Наприкінці заходів щасливі та радісні діти отримали від команди «Кліо» солодкі подарунки.

b_150_100_16777215_00_images_-1-1.jpg b_150_100_16777215_00_images_7-7.jpg b_150_100_16777215_00_images_3-3.jpg