Акція: «Подаруй музею експонат» триває!

Марина Юхимівна Михельсон, передала до Миколаївського краєзнавчого музею особисті речі та ремісничий інструмент свого батька Соколовського Юхима Михайловича – відомого єврейського майстра-кушніра. Це: колодки для пошиття головних уборів, ножиці, наперсток,  швейна машинка, грамоти та нагороди.

Соколовський Юхим Михайлович (1928 - 2010)- кушнір, майстер по пошиву шапок, закрійник верхнього чоловічого одягу, працював заступником  директора комбінату побутового обслуговування мкр. Варварівка м. Миколаєва.

Народився в Миколаєві у єврейської родині. Від народження мав абсолютний  слух – навчався у музичній школі (клас скрипка). Був направлений  до Одеської середньої спеціальної  музичної школи - інтернату ім. Столяровського, але почалась війна…

Батько пішов на фронт, а родина була евакуйована  в м. Фрунзе (нині Бішкек столиця Киргизстану).  Там Юхим у свої 13 років багато працював – збирав урожай  в колгоспі, копав город сусідам, щоб сім’я не голодувала.

Після війни родина повертається до Миколаєва. Повернувся з війни і батько – контужений, багато хворів й помер. Юхим залишився в сім’ї головним. Пішов навчатися ремеслу кушніра, кравця  та закрійника. Працював у артілях, майстернях та ательє м. Миколаєва. У 40 років став заступником  директора комбінату побутового обслуговування мкр. Варварівка.   За свій сумлінний труд був нагороджений почесними грамотами, дипломами та пам’ятними подарунками.

Одружився Юхим Михайлович у 1949 р. на студентці Миколаївського педагогічного інституту  Риті Борисівні Цейтлін. У  подружжя було двоє дітей: син Михайло та донька Марина, яка і  передала до музею особисті речі майстра.

Дякуємо, завдяки небайдужим миколаївцям, колекція музею  поповнилась  новими експонатами!

b_150_100_16777215_00_images_0569.JPG