Проект «ВИСТАВКА ОДНОГО ПРЕДМЕТА» продовжується. До Міжнародного жіночого дня 8 Березня до вашої уваги представляємо  сукню королеви Єлизавети із вистави "Марія Стюарт" за Ф.Шиллером. Це  сценічне вбрання Квасенко Алли Володимирівни,  відомої  актриси Миколаївського російського драматичного театру, Народної артистки УРСР (1969 р.). Ця сукня довгий час використовувалась в виставах та надійшла до музею в недбалому стані. Реставратори музею де кілька місяців працювали над тим, щоб сукня мала експозиційний вигляд.

Ім'я нашої землячки внесене до сучасних українських енциклопедій з історії культури і популярного видання "Жінки України". Квасенко (Ржечицька) А.В. народилася 14 вересня 1918 року в Одесі, там і закінчила своє життя в 2008 році. Але професійне становлення актриси відбулось у Миколаєві. З 1935 року вона працювала у театрах нашого міста.  Була учасницею II Світової війни; нагороджена медалями, Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, орденом Трудового Червоного Прапора (1989 р.).

Серед кращих ролей актриси були: Анфіса ("Угрюм-ріка" В.Шишкова), Василиса ("На дні" М.Горького), Імператриця ("Змова Імператриці" О.Толстого) та інші.  Еталонним вважається виконання нею ролі Єлизавети Англійської у виставі "Марія Стюарт" Ф.Шиллера: такий собі геній зла, втілення  віроломства й гордині.