19 лютого 2021 року в музеї відкрито виставку «Він світ залишив на полотні», яка організована до 90-річчя з дня народження Володимира Архиповича Ольшанського (1931 - 2007), художника - графіка.
Володимир Архипович багато подорожував країною. Ним була створена серія робіт, присвячена пам’яткам архітектури: «Пам’ятники культури України», «Земля Владимирська», «Земля Суздальська» тощо. Перебуваючи у творчому відрядженні на Півночі СРСР, він пише серію «Заради життя на Землі», а після перебування в Афганістані – цикл робіт, присвячених подіям в цій країні. Його портрети миколаївських воїнів - афганців зберігаються у музеї Другої світової війни в Києві. Художник щиро відкликався на події в області та Україні. Малював на будівництвах Південно-Української АЕС, Чорноморського суднобудівного та Миколаївського глиноземного заводів, інших підприємств міста та області. У 1986 році, після трагедії на Чорнобильській АЕС, створив портретну серію ліквідаторів аварії.
У нашому музеї зберігаються художні твори Володимира Архиповича, особисті речі, фото. Виставка відображає основні етапи його життя, які знайшли відгук у творчості: малюнки, зроблені на виробництвах області, офорти з подорожі Північним морським шляхом, живопис періоду перебування у Афганістані. При створенні виставки використані матеріали, які люб'язно надали Миколаївська організація Спілки художників України та родина художника.
Виставка розташована на першому поверсі музею і діятиме до кінця березня, вхід безкоштовний.
   b_150_100_16777215_00_images_IMG_5588.JPG b_150_100_16777215_00_images_IMG_5600.JPGb_178_282_16777215_00_images_0002.jpg