Виставка «Зброярня краєзнавчого музею. Зразки озброєння XIV- XIX століття» є унікальним проектом, основна задача якого – продемонструвати колекцію зброї Миколаївського обласного краєзнавчого музею а також розкрити основні тенденції в розвитку холодної та вогнепальної зброї за останні 500 років. Всього на виставці представлено близько 70-ти зразків зброї: китайські мечі-дау, японська шаблі вакідзасі, арабські та кавказькі гвинтівки ХVIII-XIX, бойова та парадна холодна зброя країн Європи,  та багато іншого.

Концепція виставки полягає у протистоянні зразків озброєння країн Сходу та Західної Європи з виявлення взаємопроникнення зброярських традицій. Ці два цивілізаційні осередки перебували у стані постійної конкуренції, де лідери та аутсайдери змінювались залежно від рівня матеріально – технічного розвитку.

Виставка реалізується в рамках програми патріотичного виховання Миколаївської обласної ради, згідно якій було виділено 50 тисяч гривень на реставрацію, очистку музейних предметів та облаштування виставкової зали. Робота виставки триватиме наступні пів року.

Над створенням проекту працювала творча група у складі заступника директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею, кандидата історичних наук  Чернявського В.В., завідуючого відділом реставрації Шевченка С.В. та реставратора Гаврилова В.В.