Приємно отримувати подарунки від миколаївців, які дійсно дбають про збереження історії й культури рідного краю. Друг музею, член історичного товариства «Золота Ладья», краєзнавець Світлана Василівна Бойчук передала до музею фото початку ХХ ст., рушники, документи, медалі, які дбайливо зберігала її подруга Н.Д. Скарлат. Надія Дмитрівна мешканка Тернівки, болгарка за національністю, свого часу викладала у залізничному технікумі.

На фото – її родичі по батьківській лінії: дідусь Іван та бабуся Софія, тітки й дядьки, рушники вишивала в дівоцтві матуся - Ликера Степанівна (1904-1989), а документи та нагороди належать самій Надії Дмитрівні. Старовинні речі цікаво розглядати. Рушники вишиті на полотняній тканині подвійним хрестом (в народі його називають «болгарський») та оздоблені плетеним мереживом. Нитки з часом втратили свою яскравість і вигоріли, але ще й досі зберігають мрії молодої дівчини. Зі світлин на нас дивляться серйозні обличчя людей у міщанському одязі, відразу не скажеш, що це болгари. Й тільки за пафтами (металевими поясними пряжками), особливим способом зав'язаними забратками (хустками), можна впізнати тернівчан. Щиро вдячні друзям музею, які у непростий карантинний час допомагають поповнювати колекцію!