57500, м.Очаків, вул.Леніна,1

(0254) 2-21-01

Вт-Нд: 08.30-17.00,  Пн: вихідний

Квитки:

Для дітей — 1 грн., для дорослих — 2 грн.

Екскурсійне обслуговування:

Для дітей — 5 грн., для дорослих — 10 грн.

b_400_0_16777215_00_images_Ochakov_Image_00157.jpg

Очаківський військово-історичний музей ім. О.В.Суворова був відкритий в 1972 р. в колишній будівлі турецької мечеті (нині –Свято-Миколаївський собор). Нещодавно музей переміщений в адміністративну будівлю в центрі міста Очакова. Експозиція музею знайомить з історією краю із стародавніх часів, заснуванням міста, з подіями російсько-турецьких воєн, штурмом фортеці Очаків. Також представлені матеріали, що розповідаютьпро Кримську війну 1853-1856 рр., перебування в Очакові легендарного лейтенанта П.П. Шмілта, про драматичні події на Очаківщині в роки революцій, та громадянської війни, знайомлять з бойовою славою міста в період Другої Світової війни. Представлена зброя, уніформа і обладунки, прапори, картини, документи, фотографіїта карти. Центральною частиною експозиції являється унікальна діорама "Штурм фортеці Очаків російськими військами 6 грудня 1788 р." створеної Студією військових художників ім.. Грекова, автор художник - баталіст М.І. Самсонов, В теперішній час діорама знаходиться в запасниках музею, поки для неї не підготовлено нове приміщення.. Відвідувачі мають нагоду ознайомитися з її репродукцією. Відвідувачам представлені постійно діючі виставки:«Відлуння античного світу», «Перлини Очаківщини. Фантазії моря», Виставка«Літопис ратних справ».

b_200_0_16777215_00_images_Ochakov_20160212_121003.jpg

При вході в музей розміщена галерея бюстів полководців М.І Кутузова, Ф.Ф.Ушакова, А.А Головатого, П.І. Багратіона, М.Б.Барклай-де-Толлі, М.І.Платова- героїв облоги та штурму фортеці Очаків 1788року. На відкритій оглядовій площадці музею розміщенеобладнання з військових кораблів XVIII ст., корабельні гармати та морські боєприпаси періоду Першої та Другої Світових воєн.