7 червня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація книги «За гранью человечности. Судьбы остарбайтеров в дневниках и воспоминаниях».
У книзі представлені особисті щоденники і спогади колишніх східних робітників – жителів Миколаївської області та м. Херсона, які в 1942-1945 рр. знаходилися на примусових роботах у Третьому рейху. Укладачі книги – фахівці Миколаївського обласного краєзнавчого музею – к. і. н., заступник директора з наукової роботи В.В. Чернявський і вчений секретар В.В. Животовська. Книга видана завдяки підтримці депутата Миколаївської міської ради В.О. Єнтіна. Надрукована у видавництві «Іліон».
На презентації були присутні колишні остарбайтери, вчені-історики, викладачі вузів, представники музейних, архівних, бібліотечних установ, громадськість міста, студенти та учні. На заході виступили голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України доктор історичних наук О.П. Тригуб, кандидат історичних наук Є.Г. Горбуров, голова обласної організації в’язнів нацизму М.В. Прядко, В.О. Єнтін, колишні остарбайтери та члени їх родин.

В рамках благодійного аукціону примірник книги з автографами героїв видання придбала директор видавництва «Іліон» Г.В. Румянцева за 500 грн. Крім цього, книгу можна було купити у холі бібліотеки. Всі кошти, отримані від продажу видання, підуть на підтримку колишніх в'язнів нацизму. Під час заходу частину накладу було подаровано бібліотекам міста, музеям та вищим навчальним закладам.
b_150_100_16777215_00_images_DSC_1907.jpg b_150_100_16777215_00_images_DSC_1971.jpg