>

Музей «Підпільно-партизанський рух»

Frame-2

Адреса музею: Україна, м. Миколаїв, вул. Лягіна 5

Час роботи: 09:00 — 16:00 по буднях, крім останнього дня місяця

Вартість квитків: для дітей — 15 грн, для дорослих — 25 грн

Вартість квитків на 1 виставку: для дітей — 5 грн, для дорослих — 10 грн

Вартість екскурсій: для дітей — 30 грн, для дорослих — 50 грн

Cоціальні мережі

Військово-історичний музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині. 1941–1944 рр.» відкрив свої двері 29 квітня 1975 року в приміщенні старовинного будинку кінця ХІХ ст.

Експозиція музею розміщена в одній залі і розкриває основні події Другої світової війни на Миколаївщині. На особливу увагу заслуговує діорама «Концтабір для військовополонених у Миколаєві «Шталаг-364» художника Степана Гандзюка, яка є одним із головних акцентів експозиції.

В період нацистської окупації на території області діяли 110 підпільних груп та організацій і два партизанські загони, з діяльністю яких ознайомлює експозиція музею. Закінчується основна експозиція висвітленням наступальних боїв 1944 року, в результаті яких були визволені Миколаївська область і потім вся Україна. 

У музеї представлено такі виставки:

  • «Голокост: світлини катастрофи» — розповідає про трагедію єврейського народу мовою плакату та фотодокументів, які дають уявлення про знищення єврейського населення під час Другої світової війни.
  • «Друга світова війна» — розповідає про події Другої світової війни та підпільно-партизанський рух на Миколаївщині. В експозиції представлено документи, особисті речі захисників Миколаївщини та підпільників, фотографії, документи учасників визвольної боротьби.
  • «Стрілецька зброя Другої світової війни» — розповідає про історію створення зброї Другої світової війни, в експозиції представлено кулемети, пістолети, снаряди та вибухівку, яка дає уявлення про бойові дії того часу.
  • «Бронетехніка ХХ століття» — розповідає про історію та розвиток танкобудування різних країн світу в моделях клубу стендового моделювання «Наваль».
  • «ОУН-УПА на Миколаївщині» — розповідає про визвольний рух ОУН-УПА на Миколаївщині, показує склад і структуру проводів, які були на Миколаївщині. В експозиції представлено документи, особисті речі, листівки учасників ОУН-івського підпілля.
  • «Війна, що триває…» — розповідає про оборону Миколаївщини та півдня України від російських агресорів. В експозиції представлено документи, продовольчі пайки, зброю та військову форму солдат армії агресора.

Двері військово-історичного музею «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині» завжди відкриті для відвідувачів. А також команда музею рада співпраці на просвітницькій ниві з будь-якими організаціями й установами.

Філії

  • Frame-5

    Первомайський краєзнавчий музей

    Експозиція розповідає про природні особливості Первомайщини та українське декоративно-ужиткове мистецтво.

    На сторінку філії
  • Frame-4

    Очаківський військово-історичний музей

    Історія Очаківщини від постантичних поселень до подій Другої світової війни. Музей тимчасово закрито.

    На сторінку філії
  • Frame-1

    Миколаївський музей суднобудування і флоту

    Перлина корабельного краю та візитівка Миколаєва.

    На сторінку філії
  • Frame-3

    Музей «Партизанська іскра»

    Історія боротьби молодіжних підпільних організацій з окупацією у радянські часи.

    На сторінку філії