Шановні друзі! Пропонуємо вам  цикл віртуальних екскурсій по фондах музею. Сьогодні  розповідь про китайську порцеляну.

    Порцеляна – один з винаходів, який належить китайському національному генію. Твердий фарфор був  уперше створений в період правління монгольської династії Юань у VII ст. нашої ери. Майже тисячоліття таємниця виготовлення порцеляни зберігалася за сімома печатками. Але у  XVII ст. настав час європейського Просвітництва.  Завдяки розвитку науки, у першу чергу хімії, секрети китайського порцелянового чуда стали відомі на Заході. У 1710 році з’являється перша європейська мануфактура в німецькому місті

Майсен. За лічені десятиліття французька порцеляна з міста Севр, англійська порцеляна Джозайі  Веджвуда захоплює світові ринки. «Батьком» російської порцеляни став винахідник Дмитро Іванович Виноградов. До початку ХХ ст. порцеляна вже цінується не лише при королівських дворах та серед аристократів, а і серед  демократичного загалу.

    У нову добу європейський фарфор витискує  класичний китайський. Він залишається предметом художньо – етнографічних інтересів.   У фондах музею зберігається невелика збірка китайського порцеляну кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. Посуд цей досить крихкий, покритий яскравим поліхромним розписом з багатим застосуванням золота. Неповторний орнамент, елементи живопису і каліграфії – все це розповідає про великі художні традиції китайської порцеляни.

b_150_100_16777215_00_images_00391.JPG