Війна, що триває: виставка у філії нашого музею!

24 лютого 2022 року — це день, який назавжди змінив життя мільйонів українців. Почалося злочинне повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну. Цей напад продовжив агресивну війну, яку рф розпочала у 2014 році з анексії Криму. Російська агресія підірвала світовий порядок, відкривши двері для першої в XXI столітті континентальної війни в Європі.

Миколаїв став одним з головних форпостів на шляху російських окупантів до південних областей України. Місто переживало щоденні обстріли, дефіцит води та електрики, але продовжувало боротьбу. Люди впевнено йшли до війська, допомагали армії та виживали в умовах тотальної війни. Навіть під час окупації сусіднього Херсона, Миколаїв стояв непохитно.

Президент України надав Миколаєву почесне звання міста-героя, відзначивши його мужність та незламність. Сьогодні Миколаїв є символом боротьби за українську незалежність.

Виставка «Війна, що триває…»

У філії нашого музею, військово-історичному музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині. 1941–1944 рр.» ви маєте можливість поглянути на реальні артефакти та документи, які відображають оборону Півдня України та Миколаївщини. Виставка покликана показати відвідувачам, як саме захищалися наші міста та села, як люди боролися за свою свободу. Серед експонатів – військові мапи та схеми, прапори окупантів, їхні речі та навіть макет зібраного по частинах російського солдата.

З перших днів повномасштабної війни українці чинили опір агресору, захищаючи кожен сантиметр рідної землі. На виставці представлені як предмети окупантів, так і особисті речі наших захисників. Завдяки цим експонатам ми можемо побачити, що насправді відбувалося на фронті.

Окупантські реалії: погляд на військову техніку та спорядження

Не менш цікава частина виставки присвячена озброєнню та амуніції армії рф. Тут ви знайдете зброю, яку росіяни використовували під час атак, зокрема підствольний гранатомет ГП-25, автомати Калашникова, а також сучасні моделі стрілецької зброї. Представлені й елементи обмундирування, бронеплити та тактичні жилети, які використовували окупанти.

Реалії війни також відображені через залишки боєприпасів, якими окупанти бомбардували житлові квартали Миколаєва. Ви побачите фрагменти некерованих ракет, уламки «Ураганів» та інших систем залпового вогню, що використовувалися проти мирних мешканців.

Поповнення колекції новими свідченнями війни

Миколаївський обласний краєзнавчий музей активно працює над документуванням сучасної історії, зокрема подій, пов’язаних із російською агресією проти України. Колекція музею постійно поповнюється свідченнями військових злочинів, що вчиняються на території нашої країни. Особливо цінними є документи, артефакти та особисті речі військовослужбовців, які воюють проти України.

Серед останніх надходжень до фондів музею — військовий квиток на ім’я Романова Алєксандра Владіміровича, що народився 1 червня 2004 року в селі Алєксєєвка Аркадагського району Саратовської області. Цей молодий чоловік має загальну середню освіту. Проте доля Алєксандра залишається невідомою — чи ще живий він, наразі не встановлено. Ця знахідка є одним із багатьох свідчень, які ілюструють трагічні наслідки агресії росії проти України.

Героїчний опір та боротьба за незалежність

Ця виставка є не лише історією трагедії, а й історією боротьби та героїзму українців. Ми відтворюємо події, що розгорталися під час окупації та звільнення Миколаївщини, розповідаємо, як діяла окупаційна адміністрація та як українські військові організовували опір.

Вона запрошує вас до глибшого осмислення війни та боротьби за незалежність. Завдяки фотоматеріалам, документам та особистим речам учасників бойових дій ви зможете відчути ту атмосферу, що панувала в країні у найскладніші дні.

Що ще можна дізнатися?

Військово-історичний музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині. 1941–1944 рр.» організовує виставки та заходи, присвячені різним історичним періодам. Серед них — виставка «Голокост: світлини катастрофи», яка розповідає про трагедію єврейського народу під час Другої світової війни, а також експозиція «Друга світова війна», що висвітлює події війни та підпільно-партизанський рух на Миколаївщині. Відвідувачі можуть побачити унікальну колекцію стрілецької зброї того часу, дізнатися про розвиток танкобудування у ХХ столітті через моделі бронетехніки клубу «Наваль». Також представлені матеріали про визвольний рух ОУН-УПА на Миколаївщині та діяльність його учасників.

Миколаїв завжди був і буде форпостом свободи, сили та надії України. Запрошуємо відвідати музей та побачити свідчення мужності та незламності нашого народу.

Дивитись усі новини
  • У музеї оголошено нову вакансію

9 Травня, 2024

Миколаївський обласний краєзнавчий музей шукає спеціаліста. Офіційне працевлаштування. Досвід роботи з електронною системою публічних закупівель Prozorro вітається.

• Для Миколаївського обласного краєзнавчого музею розробили нову айдентику

7 Травня, 2024

В основі візуального стилю – музейні експонати, архівні фото та кольори природи Миколаївщини.

• Довгоочікувана книжка про історію Миколаївського обласного краєзнавчого музею

17 Квітня, 2024

Отримали з видавництва таку довгоочікувану книжку про історію Миколаївського обласного краєзнавчого музею, яку планували надрукувати ще 10 років тому – до 100-ліття закладу.