Продовжуємо віртуальні екскурсії по фондосховищам музею. Сьогодні ми завитаємо до художньої групи.

     Форматна картина «На Інгульському мості» - один з рідкісних творів станкового живопису, що зберігся в зібранні музею ще з довоєнних часів. Нажаль, протягом десятиліть було загублено ім’я художника, датування, історія походження твору. Не визивало сумніву одне – високий художній рівень полотна, що стало очевидним після ретельної реставрації, проведеної в майстернях музею.

      Після архівних досліджень і мистецтвознавчих експертиз було відкрито авторство картини.         Написав  її художник Олександр Ріттіх в другій половині 1920-х років. Ім’я  О.О. Ріттіха (1889 – 1945) – знакове не тільки для миколаївської культури.

       Живописець, архітектор, педагог, він закінчив Мюнхенську академію мистецтв. Під час громадянської війни повернувся до революційної Росії. Жив у Вознесенську, де вплинув на творчу долю молодого Є.А. Кібрика, у подальшому радянського художника-графіка. З переїздом до Миколаєва викладав у художньому технікумі, був директором художнього музею ім. Верещагіна. Опинившись в Алма – Аті, художник віддався становленню національної живописної та архітектурної шкіл Казахстану.

      Таким чином, картина на «Інгульському мості» із зображенням миколаївського літнього пейзажу зі сценою риболовлі – єдиний твір автора О.О. Ріттіха, що зберігся в нашому місті. Докладніше про цю подію можна прочитати в статті Сергія Піскурьова «Повернення з острова мертвих» (Журнал  «Соборна вулиця» №№ 1-2, 2017).

 b_150_100_16777215_00_images_00010.jpg